سوابق خاطره مهرپرور

بیلبورد متخصص

حمدو سپاس خدایی را سزاست

1397/04/11

حمد و سپاس خدایی را سزاست که تیر حتمی قضایش را هیچ سپری نمی شکند و لطف و محبت و هدایتش را هیچ مانعی باز نمی دارد و هیچ آفریده ای به پای شباهت مخلوقات او نمی رسد. جهل و نادانی من و عصیان و گستاخی من تو را باز نداشت از اینکه راهنمایی ام کنی به سوی صراط قربتت و موفقم گردانی به آنچه رضا و خوشنودی توست. پس هر گاه که تو را خواندم پاسخم گفتی . هر چه از تو خواستم عنایتم فرمودی. هرگاه اطاعتت کردم قدردانی و تشکر کردی. و هر زمان که شکرت را بر جا آوردم بر نعمت هایم افزودی. و اینها همه چیست؟ جز نعمت تمام و کمال و احسان بی پایان تو ؟! من کدام یک از نعمت های تو را می توانم بشمارم یا حتی به یاد آورم و به خاطر سپارم؟ خدایا ! الطاف خفیه ات و مهربانی های پنهانی ات بیشتر و پیشتر از نعمتهای آشکار توست. خدایا ! من را آزرمناک خویش قرار ده آن سان که انگار میبینمت. خدایا ! من را با تقوای خودت سعادتمند گردان. و با مرکب نافرمانی ات به وادی شقاوت و بدبختی ام مکشان. در قضایت خیرم را بخواه و قدرت برکاتت را بر من فرو ریز تا آنجا که تاخیر را در تعجیل های تو و تعجیل را در تاخیرهای تو نپسندم. آنچه را که پیش می اندازی دلم هوای تاخیرش را نکند. و آنچه را که بازپس می نهی من را به شکوه و گلایه نکشاند. پروردگار من! من را از هول و هراس های دنیا و غم و اندوه های آخرت رهایی ببخش. و من را از شر آنان که در زمین ستم می کنند در امان بدار. خدایا ! به که واگذارم می کنی؟ به سوی که می فرستی ام؟ به سوی آشنایان و نزدیکان؟ تا از من ببرند و روی برگردانند. یا به سوی غریبان و غریبه گان تا گره در ابرو بیفکنند و مرا از خویش برانند؟ یا به سوی آنان که ضعف مرا می خواهند و خواری ام را طلب می کنند؟ من به سوی دیگران دست دراز کنم؟ در حالی که خدای من تویی و تویی کارساز و زمامدار من. ای توشه و توان سختی هایم! ای همدم تنهایی هایم! ای فریاد رس غم وغصه هایم! ای ولی نعمت هایم! ای پشت و پناهم در هجوم بی رحم مشکلات! ای مونس و مامن و یاورم در کنج عزلت و تنهایی و بی کسی! ای تنها امید و پناهگاهم در محاصره ی اندوه و غربت و خستگی! ای کسی که هر چه دارم از توست و از کرامت بی انتهای تو! تو پناهگاه منی! تو کهف منی! تو مامن منی!
بیلبورد مرجع متخصصینماهیچ...ما نقاب...

1397/04/11

چشمانت را باز کن... خوب به اطرافت نگاه کن... این تویی...خودِ خودِ تو... در مقابل این همه انسان های رنگارنگ که تظاهر به صداقت و پاکی همچون نجابت خودت می کنند... انسان هایی که اگر کاندیدای بهترین بازیگر نقش مکمل دورویی می شدند ،اسکار گرفتنشان سرِ شاخ بود... انسان های پوچ و توخالی ای که انتظار دارند با سیاست و دورویی هایشان چرخ و فلک زندگیشان همیشه آن ها را در اوج نگه دارد... ریا ، دروغ ، فریب و نیرنگ ، سیاست ،چیز هایی است که با کمی بی اعتمادی می توان در درون انسان های اطرافت به واضحیِ روز و روشنایی اش ببینی... در مقابل این همه پلیدی و زشتی منی ایستاده است که با صداقت تمام به انسان ها و اعمالشان می نگرد ، و آن ها را به زلالی قلب شفافش ، به صداقت گفتار خودش ، به درست کاری و یک رنگیِ خودش می شناسد... و امان از این منِ ساده... چه کسی گفته است بی اعتمادی و بدبینی بد است...؟ اگر عینک خوش بینی را به چشمانت بزنی ، لب و دهان های اطرافت گمان می کنند چشمانت ضعیف است ... سوءاستفاده می کنند ...احساساتت را به بازی می گیرند ... ناراحتت می کنند...و تو حق اعتراض نداری‌‌‌ ...! تو محکوم به مرگ احساست ،به کشتن غرورت و درنهایت محکوم اذن دادن به قلبت برای پادشاهی به مغزت هستی...! در این دادگاه نابرابر ، قاضی ، مغز تو...! شاکی ، مردم نقاب پوش ...! و مجرم تویی...! چند دقیقه تنفس... من ، مغز تو ؛ قاضیِ دادگاه ، ساده لوحی و اعتمادِ بیخودِ تو ؛ شخصِ تورا مجرم شناخته ، و به یک عمر زندگی ، با پشیمانی و افسوس محکوم می کنم ...! ختم جلسه .
بیلبورد مرجع متخصصینسوابق شغلی، تحصیلی، پژوهشی

تماس با خاطره مهرپرور

توجه توجه

از اینکه سایت مرجع متخصصین ایران را انتخاب فرموده اید، مفتخر و سپاسگزاریم و امیدواریم پاسخگوی ابراز محبت شما باشیم. به منظور حفظ آرامش فکری متخصصین عضو، مکانیزم مدیریت محتوای پیامها، بر عهده گیرندگان پیام است، به این صورت که چنانچه پیام دریافت شده را نامناسب تشخیص دهند، با کلیک بر روی گزینه "مسدود شود" دیگر پیامی از شخص مورد نظر دریافت نخواهند کرد. همچنین، اعضایی که پیام آنها توسط 10 کاربر، مسدود شود، دیگر قادر به ارسال پیام نخواهند بود.


اضافه کردن خاطره مهرپرور به لیست دوستان

صفحه اول سایت مرجع متخصصین ایران
ورود به سایت مرجع متخصصین ایران
ورود به سایت مرجع متخصصین ایران
ایمیل: ******.********@*********.***
تلفن: **** *** ****
سایت:
آدرس: ********** ******* ***** *********** ****** **

ارسال پیام به خاطره مهرپرور

نام و نام خانوادگی

ایمیل

موبایل

موضوع

پیام